ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΜΣ ΒΙΟΗΘΙΚΗ
ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2014-2015 - ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ
ΜΑΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΕΤΟΥΣ
Έναρξη μαθημάτων 29 Σεπτεμβρίου
A' ΕΞΑΜΗΝΟ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΜΑΘΗΜΑΤΑ Α' ΕΤΟΥΣ)
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΑΘΗΜΑ ΥΠΕΘΥΝΟΙ
ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ
Υποχρεωτικά Μαθήματα

Δευτέρα

15.00-18.00

ΑΙΘ. Β’  ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΒΟΥΤΕΣ

ΒΙΟ. 101 Εισαγωγή στη Σύγχρονη Βιολογία Ι  (Υ)

Αθανασάκη Ειρ.

Δευτέρα

18.00-21.00

ΙΑΤΡΙΚΗ 7Α.04 ΙΣΟΓΕΙΟ

ΙΑΤ. 101 Εισαγωγή στην Βιο-Ιατρική Ηθική / Βιοηθική (Υ)

Εμμ. Γαλανάκης

Τρίτη

14.30-17.30

ΑΙΘ. ΜΙΧΕΛΗ, Τμήμα ΦΚΣ, ΡΕΘΥΜΝΟ

ΦΙΛ.101 Τα Εννοιολογικά Θεμέλια της Βιοηθικής: Ηθικές Θεωρίες (Υ)

Στ. Τσινόρεμα   

Τρίτη
(από 25/11)*
 
Αίθουσα Σ1, Τμήμα ΦΚΣ, Ρέθυμνο
ΔΙΚ.102.α Συνταγματικά Θεμέλια και Διεθνείς Διαστάσεις του Πολιτικού Συστήματος. Μια κανονιστική Προσέγγιση (Ε) Παύλος Σούρλας, Κων. Παπαγεωργίου

Τρίτη

17.30-20.30

Αίθουσα Σ1, Τμήμα ΦΚΣ, Ρέθυμνο

ΦΙΛ.110 Επιστήμη και Βιοηθική (Ε)

Στ. Τσινόρεμα, Γ. Μαραγκός

Γ' ΕΞΑΜΗΝΟ ΣΠΟΥΔΩΝ  (ΜΑΘΗΜΑΤΑ Β' ΕΤΟΥΣ)
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΑΘΗΜΑ ΥΠΕΘΥΝΟΙ
ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ
Υποχρεωτικά Μαθήματα

Δευτέρα

17.00-19.00

Ιατρική, 7Α 1.3 Ηράκλειο

ΙΑΤ.104 Βιοηθική και Τέλος της Ζωής (Υ)

 Κλ. Σπανάκη

Τρίτη
(από 6/10/2014)

14.30-17.30

ΑΙΘ. Α3-2, Τμήμα Κοινωνιολογίας

ΚΟΙΝ.102 Εφαρμογές Κοινωνικής Έρευνας σε Ζητήματα Βιοηθικής (Υ)

Β. Πετούση

 
Μαθήματα Επιλογής

Δευτέρα

19.00-21.00

ΑΙΘ. Β’  ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΒΟΥΤΕΣ

ΒΙΟ.103 Βιολογικά Επιτεύγματα και Βιοηθική (Ε)

Στ. Πυρίντσος

Τρίτη
(από 25/11)*
 
Θα ανακοινωθεί
ΔΙΚ.102.α Συνταγματικά Θεμέλια και Διεθνείς Διαστάσεις του Πολιτικού Συστήματος. Μια κανονιστική Προσέγγιση (Ε) Παύλος Σούρλας, Κων. Παπαγεωργίου

Τρίτη
(Β! περίοδος, από 4/11/2014)

17.30-20.30

Αίθουσα Σ1, Τμήμα ΦΚΣ, Ρέθυμνο

ΦΙΛ.106  Επιστήμη και Ηθική (Ε)

Στ. Τσινόρεμα, Γ. Μαραγκός

 Πέμπτη**

 

Αίθουσες Ιατρικής
(αναλυτικό πρόγραμμα παρακάτω)

ΔΙΚ.103 Ειδικά Θέματα στο Bιοδίκαιο (Ε)

Τ. Κ. Βιδάλης,
Θ. Παπαχρίστου,
Ε. Μάλλιος

*Μαθήματα κ. Παύλου Σούρλα
Τρίτη 25/11 έως και Πέμπτη 27/11 και ώρα 17.30 στην αίθουσα Σ1
Παρασκευή 28/11 και ώρα 14.30 στην αίθουσα Σ1

**Μαθήματα κ. Μάλλιου
Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014 (17:30 – 20:30) «Ευθανασία» αίθουσα 7Α 04
Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014 (12:00 – 15:00) – «Λοιμώδη μεταδοτικά νοσήματα» αίθουσα 7Α 01
Μαθήματα κ. Μάλλιου και κ. Βιδάλη
Πέμπτη 20 Νοεμβρίου 2014 – «Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή» στην αίθουσα 7Α 04 και ώρα 17.30 – 20.30 στο Τμήμα Ιατρικής Ηρακλείου
Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2014 – «Ιατρικές πράξεις σε ανηλίκους» στην αίθουσα 7Α 04 12.00 – 15.00 στο Τμήμα Ιατρικής Ηρακλείου

(Τελευταία ανανέωση: 10/11/2014 16:00)

ΑΡΧΕΙΟ